Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania centralnej części Parku Witosa. Na pomysły mieszkańców czekamy do końca czerwca.

Wygląd centralnej części parku zależy od decyzji mieszkańców. Konsultacje społeczne będą odbywać się między 7 a 30 czerwca 2018 roku i będą się składać z 3 etapów. Pierwszym będzie zbieranie pomysłów od mieszkańców poprzez ankiety elektroniczne i papierowe. W czerwcu odbędzie się również spacer badawczy, w czasie którego będzie można zobaczyć teren, który podlega konsultacjom. Drugim etapem jest ocena komisji eksperckiej i wytypowanie czterech pomysłów na które będziemy mogli oddać swój głos. W końcowym, trzecim etapie mieszkańcy zdecydują za pośrednictwem głosowania co ma powstać w centralnej części Parku Witosa.

Co warto wiedzieć?

W Parku Ludowym im. Wincentego Witosa trwają prace w ramach l etapu przebudowy. Mają tu powstać 2 strefy – jedna z z charakterem przyrodniczo-edukacyjnym w części od Pałacu Młodzieży i rekreacyjno-wypoczynkowy od strony ul. Piotrowskiego. Prace zakłądają wykorzystanie zastanych walorów Parku, a także uwzględniają szczególną historię tego miejsca i dawne funkcje, które pełnił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj